1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Pamiętajmy o bezdomnych zwierzętach – nie tylko od święta

Święta to zawsze piękny czas – radości i obdarowywania się prezentami. W tym okresie warto też pamiętać o bezdomnych zwierzętach. Dlatego gdyńskie OTOZ Animals Schronisko „Ciapkowo” już po raz kolejny organizuje wydarzenie „Zwierzęta też chcą mieć Święta 2020!".


OTOZ Animals Schronisko „Ciapkowo” już szósty raz pragnie podarować prezenty wszystkim swoim podopiecznym. Schronisko zaprasza do poznania i wsparcia tych najbardziej potrzebujących mieszkańców, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia mają dużo większe potrzeby. Sylwetki czworonogów oraz informacje o tym, co by im się przydało, będą sukcesywnie prezentowane na Facebooku „Ciapkowa".
Akcja, zapoczątkowana przez PrzystanekAlaska.pl, VRONA studio oraz Pomorski Dogtrekking NaviDog.pl, stała się coroczną tradycją. Im więcej darów dostają mieszkańcy schroniska, tym dłużej mogą z nich korzystać.
Od sześciu lat mieszkańcy Gdyni i okolic, a także osoby z zagranicy, zaskakują „Ciapkowo” chęcią niesienia pomocy, a także ilością przekazywanych prezentów. Niestety z powodu pandemii w tym roku wydarzenie „Zwierzęta też chcą mieć Święta" przyjmie nieco inną formę.
Symboliczna inauguracja odbędzie się 13 grudnia w godz. 12.00-15.00 w lasku obok schroniska (od strony Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego przy ul. Stryjskiej 25). To właśnie tam można dostarczyć prezenty dla czworonogów. Tego dnia gdyński kawałek lasku zamieni się w baśniową krainę.
Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, mogą dostarczyć prezenty w inny sposób:
– wysłać paczkę na adres schroniska: OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”, ul. Małokacka 3A, 81-654 Gdynia lub wskazać ten adres podczas zakupów w internetowym sklepie zoologicznym,
– przywieźć prezenty do schroniska w inny dzień: od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00, w soboty w godz. 11.00-16.00 lub w niedzielę w godz. 11.00-15.00.
W czasie wydarzenia odbędzie się również zabawa polegająca na odnalezieniu ukrytych liter tworzących dwa hasła. Zostały one ukryte na zdjęciach, udostępnianych w trakcie trwania imprezy. Poprawne hasło można zgłosić 13 grudnia – rozwiązanie podane wcześniej nie będzie brane pod uwagę.
Na zwycięzców czekają drobne upominki. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

ikona