1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Piesze inwestycje na Działkach Leśnych

Ruszyły prace w obrębie wybranych przejść dla pieszych na Działkach Leśnych. Drogowcy rozpoczęli roboty kanalizacyjne. To pierwszy etap inwestycji finansowanej z Budżetu Obywatelskiego. W efekcie prac mieszkańcy oraz uczniowie okolicznych szkół zyskają m.in. wygodne i bezpiecznie doświetlone przejścia dla pieszych.

– Konsekwentnie prowadzimy inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych na terenie gdyńskich dzielnic. W ostatnim miesiącu wprowadziliśmy Strefę Tempo 30 oraz wyniesione przejścia dla pieszych na terenie Wzgórza św. Maksymiliana i Redłowa. Teraz przystępujemy do prac na terenie Działek Leśnych. Przyszkolne przejścia zostaną wyniesione, odwodnione i dodatkowo oświetlone energooszczędnymi latarniami. Zadbamy też o poprawę widoczności w rejonie skrzyżowania ul. Pomorskiej i Nowogrodzkiej – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Zgodnie z projektem udogodnienia dla pieszych pojawią się na ul. Wolności (przy Gimnazjum nr 2). Tu powstanie wyniesione przejście dla pieszych wraz z oświetleniem i elementami kanalizacji deszczowej, która prawidłowo odwodni rejon przejścia. Takie samo przejście powstanie również na ul. Tatrzańskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Nowogrodzką (przy Szkole Podstawowej nr 26). W rejonie skrzyżowania ul. Pomorskiej i Nowogrodzkiej zaplanowano odtworzenie zieleni oraz ustawienie słupków. Te elementy mają skutecznie zniechęcić kierowców do parkowania na terenie zieleńców.
To ważne inwestycje drogowe, które przełożą się na bezpieczeństwo pieszych. Skorzystają z nich nie tylko mieszkańcy, ale też uczniowie uczęszczający do szkół zlokalizowanych w dzielnicy.
Dokumentację projektową przygotowała Firma Komunika Łukasz Szaduro z Gdańska.

Całkowity budżet tego zadania z BO to 202 000 złotych. Zawiera on koszt przygotowania dokumentacji projektowej i przeprowadzenia robót budowlanych.

ikona