1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Posłuchajcie o Górze św. Mikołaja

Gdynia Rodzinna co roku wydaje książeczkę dla dzieci, która opowiada o nieznanych, lub mało znanych miejscach i kartach historii naszego miasta. Tym razem powstała ona również w wersji audio. Właśnie ukazał się audiobook „Góra pełna przygód” - piękny prezent na nadchodzące Mikołajki.


„Książeczki Gdynieczki” pisane są przez gdynian, a ilustracje do nich projektowane przez gdyńskich twórców. W kolekcji Gdyni Rodzinnej ukazało się już siedem pozycji w wersji drukowanej. A ponieważ Gdynia jest europejskim liderem dostępności, zapadła decyzja, by przygotować je również w formie audiobooków. Dzięki temu książeczki będą dostępne dla wszystkich dzieci, również niedowidzących i niewidomych.
– Gdynia jest miastem wrażliwym na potrzeby wszystkich mieszkańców, czego dowodem jest przyznana nam właśnie trzecia nagroda w europejskim konkursie Access City Award. Dbamy o to, by każdy miał równy dostęp do wszystkich usług, zasobów i atrakcji miasta, niezależnie od sprawności czy wieku. Dotyczy to oczywiście również najmłodszych gdynian. Stąd plany na stworzenie ośrodka doradczo-konsultacyjnego dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami czy takie bieżące działania, jak wersje audio cieszących się wielką popularnością „Książeczek Gdynieczek”. Dzięki audiobookom, wszystkie dzieci będą mogły samodzielnie wysłuchać niezwykłych gdyńskich historii – mówi prezydent Wojciech Szczurek.
Inicjatywa, by książeczki trafiły do mieszkańców w wersji audiobooka, wyszła od Beaty Wachowiak-Zwary, pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością.

Góra św. Mikołaja

Na pierwszy ogień Gdynia Rodzinna wzięła na audio warsztat najnowszą publikację z serii „Książeczek Gdynieczek”, która cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. To „Góra pełna przygód” napisana przez Szymona Jachimka.
Do współpracy przy realizacji audiobooka został zaproszony Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, który posiada doskonale wyposażone studio nagrań.
Książeczka pt. „Góra pełna przygód” opowiada historię chłopca i jego maskotki. A wszystko to dzieje się na Świętej Górze, zwanej także Górą św. Mikołaja.
Wersję audio książeczki można pobrać na stronie http://www.gdyniarodzinna.pl/ksiazeczki-gdynieczki/gora-pelna-przygod lub bezpośrednio z dropbox.

ikona