1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

#ŚwiętaNaWynos – dołącz do gdyńskiej inicjatywy

Trwa wielka akcja wsparcia dla gdyńskich restauracji #ŚWIĘTANAWYNOS – dobro smakuje, realizowana przez miasto Gdynię i Szlak Kulinarny Centrum Gdyni. Nadal można do niej dołączyć i nie martwić się, jakie potrawy przygotować na świąteczny stół.

– Polacy lubią pomagać, a szczególnie w okresie świąt. Stąd sukces takich akcji, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy „Szlachetna Paczka”. A gdynianie dodatkowo mają silne poczucie lokalnego patriotyzmu i solidarności. Wierzę więc, że i gdyńska akcja #ŚWIĘTANAWYNOS – dobro smakuje odniesie sukces – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Przede wszystkim każda zamówiona przez nas potrawa to prezent dla restauracji, które od ponad miesiąca nie mogą przyjmować gości. Ta nasza wspólna pomoc z pewnością będzie dla nich wsparciem w tym trudnym, pandemicznym czasie.
Dodatkowo, zamawiając potrawę z restauracji zrobimy prezent dla siebie, bo zamiast spędzać czas na zakupach i w kuchni, wykorzystamy go w inny, przyjemniejszy sposób. Aby pomóc gdyńskim restauracjom wystarczy, że zamówimy potrawę ze świątecznej oferty. W myśl hasła Nie gotuję – kupuję – ratuję poczujmy inny, ale nadal wyjątkowy smak świąt Bożego Narodzenia.
Listę restauracji biorących udział w akcji #ŚwiętaNaWynos – dobro smakuje oraz przygotowaną przez nich świąteczną ofertę znaleźć można na stronie: kulinarnagdynia.pl.
Wiele z nich oferuje dostawę świątecznych zamówień do domu.

ikona