Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1438 (1138) 2021-01-22 - 2021-01-28

Absolwentka GSF nagrodzona

Jeszcze kilka lat temu studiowała filmowe rzemiosło w Gdyńskiej Szkole Filmowej, a teraz – gdyby nie pandemia – odbierałaby trzy nagrody w kalifornijskim Palm Springs. Krótkometrażowy „Dzień jak co dzień” Magdy Strzyżyńskiej otrzymał laury za najlepszą reżyserię i dwie nagrody dla aktorów na Queen Palm International Film Festival.


Absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej regularnie dają o sobie znać na międzynarodowych festiwalach. Do listy gdyńskich absolwentów z międzynarodowymi sukcesami dołącza Magda Strzyżyńska. „Dzień jak co dzień”, wyreżyserowany przez nią krótkometrażowy dramat został obsypany nagrodami podczas Queen Palm International Film Festival za czwarty kwartał 2020 roku. Etiudę absolwentki GSF uznano za najlepszy studencki krótki metraż w głównej kategorii „Gold”, obejmującej filmy z całego świata, dodatkowo sama reżyserka otrzymała wyróżnienie. To nie koniec - Julia Totoszko, która wcieliła się w rolę Basi, została nagrodzona jako najlepsza młoda aktorka w krótkich metrażach (także w kategorii „Gold”). W niższej kategorii „Bronze” laurem dla najlepszej aktorki w filmie krótkometrażowym wyróżniono natomiast Martę Malikowską, odtwórczynię głównej roli Ani.