1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

500+ na nowych zasadach

Zbliża się czas składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus. Od tego roku obowiązują nowe zasady. Zmieniają się terminy przyjmowania dokumentów i okres, na jaki przyznawane jest świadczenie. Od 1 lutego będzie można składać wnioski drogą elektroniczną. Wnioski papierowe będą przyjmowane od kwietnia – poprzez wrzutnię, pocztą lub osobiście.

Aby otrzymać świadczenie 500 plus po 31 maja 2021 r., należy złożyć wniosek. Wnioski będą przyjmowane online od 1 lutego poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Zachęcamy właśnie do takiej formy przesyłania wniosków. Droga elektroniczna to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób ubiegania się o świadczenia.
Wnioski papierowe będzie można składać od 1 kwietnia: poprzez wrzutnię w budynku Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54), pocztą lub osobiście. Zalecane jest przesyłanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię, ze względu na trwającą pandemię i konieczność ograniczania kontaktów osobistych. Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w uzasadniowych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty. Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr tel. z dopiskiem „Wizyta”) na adres mailowy: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.
Wypłata świadczenia jest uzależniona od daty złożenia wniosku. Tabela określająca te terminy jest dostępna na www.gdynia.pl/bip (zakładka: Wydział Spraw Społecznych – Sprawy do załatwienia).
Szczegóły oraz wymagane wnioski można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.