1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

Dziewczyny na warsztat

Centrum Designu w Gdyni zaprasza na wystawę „Dziewczyny na warsztat”. Będą to historie reprezentantek pierwszego pokolenia projektantek, dorastającego po ’89 roku. W programie także: webinary, warsztaty, oprowadzanie kuratorskie i wirtualny przewodnik.

– To wyjątkowy cykl, na który serdecznie zapraszam. Poznajcie współczesne projektantki, utalentowane i uzdolnione kobiety, które czerpią z dziedzictwa polskiego designu, wzbogacając współczesne wzornictwo o swój indywidualny rys i wyraz artystyczny. Odkryjcie, kto stoi za wyjątkowymi projektami. Głęboko wierzę, że doskonałe rzemiosło zawsze się obroni – zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki.
Bohaterki są reprezentantkami takich dziedzin, jak: ceramika i szkło, meble i akcesoria, grafika, tkaniny, a także kreatorki. Uczestnicy odkryją, kto stoi za wyjątkowymi projektami i przedmiotami, które poprawiają jakość naszego życia. Zajrzą do ich warsztatu i dowiedzą się, jak pracują na co dzień.
Bez względu na panujące ograniczenia będzie ją mógł zobaczyć każdy w witrynach budynku IV PPNT Gdynia (galeria F014 i F0.20 ) w dniach 29.01-14.03.2021, godz. 12.00-18.00 (z wyjątkiem poniedziałków)
Harmonogram wydarzeń towarzyszących:
  • 2 lutego o godz. 17.00 zaplanowano webinar pt. „Serfenta. Rzemiosło w nowoczesnym świecie”. Rozmowę online z Łucją Cieślar będzie moderować Joanna Kurkiewicz.
  • Kolejny webinar „Agata Królak. Dlaczego praca ilustratorki nigdy się nie nudzi?” odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00. Moderatorką będzie Aleksandra Banaś.
  • Oprowadzanie kuratorskie transmitowane będzie 5 lutego od godz. 17.00 na kanale fb Centrum Designu Gdynia.
  • 2 marca o godz. 17.00 miszkomaszko na instagramie @centrumdesignu.gdynia poprowadzi warsztaty.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część z nich trzeba się wcześniej zapisać.
„Dziewczynom na warsztat” towarzyszyć będzie wirtualny przewodnik, który zostanie udostępniony 29 stycznia. Gdy będzie to możliwe, wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających.
Więcej informacji oraz zapisy na stronie:
www.centrumdesignu.gdynia.pl.