Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

Mini Gdynia Open 2021 online

Wkrótce rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Mini Gdynia Open. To festiwal o zasięgu wojewódzkim dla artystów do 25. roku życia – solistów, duetów, zespołów wokalnych oraz zespołów rodzinnych. Organizują go: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych. W tym roku festiwal odbędzie się w wersji online.

Mini Gdynia Open to wojewódzki konkurs piosenki skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat, podczas którego można zdobyć kwalifikacje do Gdynia Open – Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Jego celem jest wspieranie młodych talentów wokalnych z całej Polski oraz z zagranicy, rozwijanie ich pasji i zainteresowań muzycznych i artystycznych, a także promowanie aktywności wśród młodzieży.
– Festiwale Mini Gdynia Open i Gdynia Open już na stałe weszły do naszego gdyńskiego kalendarza wydarzeń. To święto młodych talentów wokalnych nie tylko z naszego kraju, ale i z całego świata. Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne organizatorzy festiwalu – Młodzieżowy Dom Kultury i Laboratorium Innowacji Społecznych – zdecydowali się przeprowadzić projekt za pośrednictwem internetu. I choć nie możemy spotkać się na żywo, na pewno zobaczymy się online – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
W zeszłym roku na festiwalu Gdynia Open pojawiła się nowa kategoria – zespoły rodzinne. Została ona zainicjowana w czasie pandemii przez Elżbietę Cupiał, dyrektorkę MDK w Gdyni.
Mini Gdynia OPEN – kiedy?
Festiwal Mini Gdynia OPEN odbędzie się 27 marca o godz. 16.00. Potrwa około 3 godziny. Uczestnicy będą mogli się rejestrować na stronie internetowej od 1 do 28 lutego.
Szczegóły konkursu pojawią się wkrótce na stronach:
www.gdyniaopen.pl,
www.mdk.gdynia.pl,
– oraz w wydarzeniu na Facebooku.