Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

Nowy trawler dla Duńczyków

17 stycznia w stoczni Karstensen Shipyard Poland zwodowano największy wyprodukowany tam do tej pory statek.
To niemal 90-metrowej długości trawler pelagiczny Ruth RG 264o masie 2300 t.
W stoczni Karstensen Shipyard Poland, będącej córką duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S, nie ma możliwości tradycyjnego wodowania statków ze spektakularnym, charakterystycznym, wielkim pluskiem wody. Stocznia od 2018 roku dzierżawi od Vistal Offshore dwie hale produkcyjne przystosowane do produkcji kadłubów na nabrzeżu Indyjskim, które, jako nabrzeże portowe, nie jest przygotowane do wodowania statków. Stąd konieczność przeprowadzania takich akcji, jaka miała tu miejsce w ostatnią sobotę i niedzielę. Nowiutki trawler pelagiczny wyruszy w lutym do Danii.
Zanim zamówiony przez duńskiego armatora Rederiet Ruth A/S​ statek wyruszy do kraju wikingów, zostanie jeszcze w Gdyni częściowo wyposażony.
Prace przy budowie nowej Ruth trwały w gdyńskiej stoczni od maja 2020 roku. To pierwsze wodowanie w tym roku. Obecnie w stoczni powstają kolejne cztery jednostki.