Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza na wydarzenia online:
– Lem na 4 sposoby – cztery czytania performatywne oparte o twórczość Stanisława Lema. „Teohihip”, „Czy Pan istnieje Mr. Jones”, „Kongres Futurologiczny” oraz „Maska”. Proza tego pisarza, filozofa i futurologa idealnie poddaje się teatralnej transkrypcji i cechuje się ona znakomitym językiem, niejednoznacznym humorem i solidną porcją groteski. Wybrane teksty stawiają także wyjątkowo celne pytania na temat kształtu przyszłych stosunków społecznych, co jest aktualnym tematem w czasie społecznej izolacji i oczekiwań na powrót upragnionej „normalności”.
Tak było. Naprawdę! – spektakl/czytanie performatywne - scenariusz Salcia Hałas, reżyseria: Ewa Ignaczak. Spektakl zderza fascynujące opowieści z historii Gdyni z teraźniejszymi próbami odzyskania przed ekranem komputera zagubionej sprawczości.
- Koncert „Miasto z marzeń” - wzruszające, fascynujące i autentyczne! Właśnie takie są historie zebrane podczas spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa. Ballady zebrał i napisał aktor i tekściarz Kuba Kornacki.
Szczegóły oraz linki do filmów na stronie
www.teatrgdyniaglowna.pl.
Udział: bezpłatny.