1439 (1139) 2021-01-29 - 2021-02-04

USG od WOŚP dla gdyńskiego szpitala

Nowoczesny aparat USG trafił na Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. To kolejny dar, jaki gdyńska placówka otrzymała w ostatnim czasie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt już służy najmniejszym i najmłodszym pacjentom szpitala. A tegoroczny 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa i wspiera przez cały rok. Na początku grudnia ubiegłego roku przekazała 20 nowoczesnych łóżek dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Teraz fundacja po raz kolejny obdarowała gdyńską placówkę. Tym razem nowoczesny sprzęt otrzymał Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w tym szpitalu. Trafiło tam najnowszej generacji USG, które już służy noworodkom.
Sprzęt ma znacznie lepszą jakość obrazu niż aparaty, jakich używano do tej pory. Takie wyposażenie pozwala wykonywać badania na miejscu, przy inkubatorze. Nie trzeba przemieszczać pacjenta. To USG ma również dodatkowe funkcje. Można dzięki niemu szybko przeprowadzić badanie, a pomiary pobrać i odczytać później.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera polskie szpitale dzięki charytatywnym zbiórkom.