1440 (1140) 2021-02-05 - 2021-02-11

Co zrobić z choinką? Ostatnie zbiórki w lutym

Choinki muszą zostać odpowiednio zutylizowane. Wyrzucanie drzewek na terenach leśnych jest zabronione. Choinki nie mogą trafić również do pojemników na odpady. Podlegają one selektywnej zbiórce odpadów zarówno za sprawą swojego rozmiaru, jak i ze względu na to, że są biodegradowalne.
W blokach i budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak, żeby nie blokować dostępu do nich. Mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni zostawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym.
W obu przypadkach trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 6.00 w dniu planowanego wywozu.
Harmonogram odbioru:
Babie Doły, Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Mały Kack, Obłuże, Oksywie, Pogórze, Pustki Cisowskie-Demptowo, Witomino: 7 i 17 lutego;
Dąbrowa, Działki Leśne, Grabówek, Kamienna Góra, Karwiny, Leszczynki, Orłowo, Redłowo, Śródmieście, Wielki Kack, Wzgórze Św. Maksymiliana: 10 i 24 lutego.
Przed wystawieniem drzewka należy oczyścić ze wszystkich bombek, łańcuchów i pozostałości po ozdobach świątecznych.
Wszystkie odebrane w ten sposób choinki trafiają do EkoDoliny. Tam rozdrabnia się je i miesza z innymi odpadami zielonymi. Całość trafia następnie na pryzmę kompostową. Właściciele domków jednorodzinnych posiadający kompostowniki mogą we własnym zakresie rozdrobnić drzewko i dodać do swojego kompostu.
Jeżeli posiadamy drzewko w donicy, należy je zostawić przy pergoli, ale bez donicy.
Dokładny harmonogram odbioru choinek i innych odpadów można znaleźć na stronie wyrzucam.to w sekcji KIEDY TO.
Ale choinki nie trzeba wcale utylizować. Drzewku można dać drugie życie i przesadzić je do swojego ogrodu czy na działkę. Świerk lub jodłę w donicy należy przetrzymać do wiosny w chłodnym miejscu.

ikona