1440 (1140) 2021-02-05 - 2021-02-11

Jazda do muzeum!

Budują gdyńską tożsamość i pamięć, edukują, wciągają do wspólnych aktywności. Gdyńskie muzea. Od 2 lutego zapraszają w swoje progi. Dla bezpieczeństwa odwiedzających i muzealników obowiązuje reżim sanitarny. Nic wielkiego: dystans, maseczki i dezynfekcja dłoni(w placówkach znajdują się płyny do dezynfekcji). Otwierają się też muzealne sklepiki i księgarnie.

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zorganizowało 2 ciekawe wystawy czasowe. To kolejna z serii „Polskie Projekty Polscy Projektanci” wystawa „Janusz Kaniewski” (którą przedłużono do końca maja) oraz Legenda Radmoru (którą przedłużono do końca sierpnia). Do dyspozycji zwiedzających jest też wystawa stała „Gdynia Dzieło Otwarte” z nowym modułem czasowym poświęconym dziejom gdyńskiej kolei.
Zajęcia edukacyjne oraz wykłady będą w lutym odbywały się jeszcze w formie online, na platformie zoom. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz bilety.
Strona: www.muzeumgdynia.pl.
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) wraca z wystawą stałą. Przedłużono też do końca maja wystawę czasową „Carboland”.
Strona: www.polska1.pl.
 Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) kusi fanów militariów oraz morskiej historii Gdyni wystawami stałymi: „Mamy rozkaz Cię utrzymać”, „Zbrojownia Muzeum MW” i „W świecie dawnych żaglowców” oraz Ekspozycją Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego.
Zawieszone zostały zajęcia edukacyjne. Nie jest też oferowana usługa przewodnicka.
Strona: www.muzeummw.pl.
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji (ul. Żwirowa 2c) posiada imponującą kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli.
Strona: www.gmm.gdynia.pl.
Planując odwiedziny, warto zapoznać się z regulaminem i aktualnymi zasadami. Tak jak w przypadku bibliotek, w pandemii zmianie mogą ulec godziny otwarcia placówek.

ikona