1440 (1140) 2021-02-05 - 2021-02-11

Zatoki autobusowe jak nowe

Zakończyły się modernizacje dziewięciu zatok autobusowych. Pasażerowie z pewnością doceniają nie tylko wygodniejszą nawierzchnię w rejonie wyremontowanych przystanków, ale też nowoczesne tablice z rozkładem jazdy. Beneficjentami tej inwestycji są też kierowcy gdyńskich autobusów i trolejbusów, gdyż mają zagwarantowany komfortowy dojazd do krawędzi peronów przystankowych.


Harmonogram działań na zatokach koordynowali inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Modernizacje były prowadzone na wybranych przystankach w Chyloni, Leszczynkach oraz Śródmieściu.
- Tego typu inwestycje świetnie promują nasz gdyński transport zbiorowy. Przystanki wyposażone w estetyczne i nowoczesne wiaty, przysiadaki i ławki sprawiają, że oczekiwanie na autobus odbywa się w przyjemniejszych warunkach. Tablice z elektronicznym rozkładem jazdy to świetne narzędzie do planowania podróży. Płyty fakturowane i profilowane krawężniki poprawiają nie tylko komfort dojazdu, ale też standard komunikacji pieszej. Modernizacje zatok to idealny przykład kompleksowej inwestycji, z której już teraz korzystają mieszkańcy naszego miasta - podsumowuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Zmodernizowane zatoku autobusowe:
- Węzeł Żołnierzy Wyklętych 01/ul. Morska, kierunek Śródmieście,
- Węzeł Żołnierzy Wyklętych 02/ul. Morska, kierunek Cisowa,
- Zamenhofa/ul. Morska, kierunek Cisowa,
- Wiejska 01/ul. Morska, kierunek Śródmieście,
- Wiejska 02/ul. Morska, kierunek Cisowa,
- Hutnicza Estakada 01/Estakada Kwiatkowskiego, kierunek Morska,
- Hutnicza Estakada 02/Estakada Kwiatkowskiego, kierunek Obłuże,
- Hutnicza Estakada 04/Hutnicza kierunek Rumia,
- Kilińskiego 02/ul. Władysława IV, kierunek Wzgórze Świętego Maksymiliana.
Modernizację zatok i montaż tablic informacji pasażerskiej sfinansowano z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Łączny koszt inwestycji to 6 701 616 zł.

ikona