1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Ekspozycja berlińskiego muzeum na gdyńskim e-papierze

Do kwietnia można oglądać wystawę laureata nagrody GASAG Marca Bauera w Berlinische Galerie, do realizacji której artysta wykorzystał system wyświetlaczy wykonanych z papieru elektronicznego, stworzony przez gdyńską firmę z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.


MpicoSys słynie z tworzenia produktów z użyciem e-papieru. Na co dzień znajdują one zastosowanie w takich urządzeniach, jak czytniki ebooków, ale także coraz częściej w systemach informacyjnych w postaci rozkładów jazdy czy numeracji miejsc w przestrzeniach użyteczności publicznej. Jedna z takich ścian informacyjnych, wykonanych z papieru elektronicznego właśnie przez inżynierów MpicoSys, znajduje się w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku i jest uznawana za największą na świecie.
Tym razem po technologię e-papieru sięgnął niemiecki artysta Marc Bauer, który został uhonorowany indywidualną wystawą przez kapitułę nagrody GASAG Art Prize.
Instalacja będzie dostępna dla publiczności do 5 kwietnia 2021 r. w Galerii Berlińskiej. Więcej na na https://berlinischegalerie.de/en/exhibition/gasag-art-prize-2020.

ikona