1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Luty w Muzeum Miasta Gdyni

W Muzeum Miasta Gdyni można zwiedzać wystawy czasowe „Legenda Radmoru” i „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci” oraz wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte” z nowym modułem czasowych poświęconym dziejom gdyńskiej kolei. Wystawy to nie wszystko. Luty w Muzeum Miasta upłynie pod znakiem wykładów, warsztatów i spotkań online.


18 lutego o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla seniorów w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa pt. „Radmor, wspomnień czar”.
Spotkanie z emerytowanym pracownikiem Radmoru odbędzie się online w formie streamingu.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/klub-doborowego-towarzystwa-radmor-wspomnien-czar.
19 lutego, godz. 14.00 – Muzealne zmysły online: Rozwój umiejętności lokomocyjnych. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia: http://sklep.muzeumgdynia.pl/product/bilet-muzealne-zmysly
20 lutego odbędzie się „Dzień Rodzinny” – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami!
Warsztaty są biletowane i odbywają się online. Koszt biletu wynosi 10 zł. Opiekunowie mają zagwarantowany bezpłatny udział w warsztatach. Po zakupieniu biletu uczestnicy proszeni są o odbiór materiałów w Muzeum Miasta Gdyni od 16 lutego. Uwaga! Dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna w czasie trwania warsztatów.
Bilety na stronie: www.muzeumgdynia.pl.
26 lutego o godz. 16.00 rozpocznie się wykład online Znamy się! Gdyńska bohema.
Podczas oprowadzania po wystawie „Gdynia - dzieło otwarte” goście dowiedzą się, jak rozwijało się środowisko artystyczne w Gdyni, najważniejszych twórcach oraz o dziełach, które powstały z okazji upamiętnienia wydarzeń istotnych dla miasta.
Oprowadzanie po wybranych aspektach wystawy „Gdynia - dzieło otwarte” odbędzie się online poprzez platformę Zoom, w ramach edukacyjnego cyklu „Znamy się!”.
Obowiązują zapisy na stronie muzeum:
www.muzeumgdynia.pl
27 lutego, godz. 14.00 – Dostępna sobota – wspólnie z tłumaczką PJM Joanną Olejnik uczestnicy wkroczą na wystawę „Legenda Radmoru”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji o wydarzeniach na:
www.muzeumgdynia.pl.