1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Luty w Przystaniach

Z powodu pandemii Domy Sąsiedzkie w Przystaniach pozostają zamknięte, działania zostały przeniesione do strefy online. Warto śledzić strony Przystani na FB.
Ramowy program na luty 2021:
– 17 i 24 lutego – Joga z Agnieszką;
– 25 lutego o godz. 18.30 – „PRZYSTAŃ na kawkę” (cykl inspirujących i niezobowiązujących spotkań z mieszkańcami i sympatykami Gdyni „przy kawie”, transmisja na żywo);
– 13 lutego o godz. 10.00-13.00 – „Otwórz się na swoją kreatywność”, warsztaty z rozwijania kreatywności i odkrywania w sobie twórczego potencjału, prowadzenie: Ewa Fajfer. Warsztaty będą realizowane za pośrednictwem platformy Zoom. Obowiązują zapisy (e-mail: lipowa15@lis.gdynia.pl).
Cykl #inspirujacyponiedzialek – w każdy poniedziałek animatorzy podsuwają jakąś inspirację na działania sąsiedzkie z Polski lub świata, którą można wykorzystać w najbliższym otoczeniu
Cykl „Sąsiedzi polecają” – seria postów, w którym mieszkańcy dzielą się doświadczeniami i inspiracjami w ramach zaproponowanych tematów przewodnich.
Animatorzy zapraszają na https://www.facebook.com/PrzystanGdynia oraz grupy na FB poszczególnych Przystani (Przystań Lipowa 15, Gdynia Przystań Opata Hackiego 33, Gdynia Przystań Chylońska 237, Gdynia Przystań Śmidowicza 49).
***
W grupie Gdynia Przystań Opata Hackiego na stronie www.facebook.com/groups/PrzystanOpataHackiego33) odbywają się spotkania kawiarenki projektowej ZOHaCafe:
– 19 lutego – Tutorial online „Coś nowego ze starego, czyli skarby Twojej szafy – ręczne przeróbki odzieży”;
– 26 lutego – Tutorial online – Cykl „Inspiracje kulinarne” – szybkie przekąski*
Kawiarenka realizowana jest w ramach projektu: „Gdynia odNowa: Rozwój usług społecznych świadczonych na rzecz lokalnej społeczności w dzielnicy Opata Hackiego-Zamenhofa” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.