1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Rekord zgłoszeń do konkursu Gdyński Biznesplan

Kto zwycięży w konkursie Gdyński Biznesplan 2021? Tego jeszcze nie wiemy, ale szanse na wygraną ma w tym roku rekordowa liczba uczestników. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 426 osób! Teraz czeka je cykl szkoleń z podstaw prowadzenia biznesu, a następnie złożenie projektu własnego biznesplanu.


Do końca stycznia można było zgłaszać się do konkursu Gdyński Biznesplan 2021. To już 19. edycja tego wyjątkowego wydarzenia i – jak się okazuje – ponownie rekordowa. W tym roku na udział w nim zdecydowało się aż 426 osób, które zgłosiły 387 pomysłów biznesowych.
Konkurs Gdyński Biznesplan 2021 zdominowali gdynianie. Mieszkańcy naszego miasta stanowią 51% wszystkich uczestników. Nie brakuje jednak reprezentantów innych miast, takich jak Gdańsk, Sopot, Rumia, Reda, a także Warszawa czy Poznań.
Jakie pomysły na własny biznes pojawiały się w tegorocznych zgłoszeniach? Dominowały te z sektora usług. Było ich aż 288. Z kolei najpopularniejsza w tym roku branża to ta związana z designem, projektowaniem i sztuką. 21% wszystkich pomysłów było związanych właśnie z nią. Uczestnicy widzą się także w branżach reklamy, promocji i mediów, turystyki, sportu i rekreacji, edukacji i oświaty, gastronomii, a także ICT.
Konkurs Gdyński Biznesplan organizowany jest przez miasto nieprzerwanie od 2003 roku. Ma on na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia. Co roku w konkursie udział bierze kilkaset osób.
Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Głównymi partnerami są PKO Bank Polski, Refinitiv i Radmor.
Regulamin konkursu oraz lista nagród za zwycięstwo i wyróżnienia dostępne są w załączniku poniżej oraz na stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.
Konkurs można śledzić również na Facebooku: https://www.facebook.com/gdynskibiznesplan.