1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Jest wykonawca rozbudowy ul. E. Kwiatkowskiego

Zdjęcie lotnicze fragmentu Obłuża z ulicą Kwiatkowskiego

Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego – poznaliśmy wykonawcę!

11.02.2021 r.

Miasto wybrało wykonawcę jednej z kluczowych inwestycji na północy Gdyni. Chodzi o rozbudowę ul. Kwiatkowskiego. Prace na tym newralgicznym odcinku drogowym wykona firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 22 918 389, 60 zł brutto.


– Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego rozpoczyna szereg inwestycji, które znacząco wpłyną na komfort i czas codziennych podróży mieszkańców dzielnic północnych i gmin ościennych. To działanie niezwykle kompleksowe, które poza kwestiami transportowymi zmieni również przestrzeń tej części miasta oraz usprawni przemieszczanie się ul. Kwiatkowskiego, która stanowi jedną z głównych arterii drogowych tego obszaru – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni. 

Firma Strabag, w ciągu 36 tygodni od podpisania umowy, rozbuduje ul. Kwiatkowskiego w Gdyni. Prace zostaną przeprowadzone na odcinku od ul. adm. Unruga do ul. płk. Dąbka. W ramach zadania zostanie przebudowany układ drogowy. Ul. Kwiatkowskiego będzie poszerzona - do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka - do czterech pasów (w tym buspas). Powstanie też droga rowerowa.
 
- Kolejna ważna i kompleksowa inwestycja dla północnych dzielnic Gdyni wchodzi w fazę realizacji. Spośród czterech złożonych ofert, wybraliśmy wykonawcę, którego oferta pozwoli nam zaoszczędzić w budżecie miasta ponad 10 milionów złotych, ponadto inwestycja zrealizowana ma zostać w bardzo korzystnym czasie 36 tygodni - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Podgórską, a mieszkańcy zyskają chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Amatorzy jednośladów pojadą kolejnym fragmentem drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy EuroVelo. Będzie on połączony z oddanym w ubiegłym roku odcinkiem trasy biegnącym od ul. Andersa do ul. Kwiatkowskiego i zostanie wybudowany po jednej stronie ul. Kwiatkowskiego.
 
Nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji oraz w okresie gwarancji będzie pełniło Biuro Obsługi Inwestycji „Inwest – Wybrzeże” Sp. z o.o. z Gdyni.

Droga rowerowa powstająca w ramach ww. inwestycji jest realizowana z projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.

logo do ścieżki - dofinansowanie z UE