1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Skonsultuj swój pomysł w Budżecie Obywatelskim

Trwa ósma edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 22 lutego gdynianie mogą składać swoje projekty dotyczące wybranej dzielnicy lub całego miasta.

Głosowanie odbędzie się w czerwcu. Na tych, którzy potrzebują merytorycznego wsparcia, czeka jeszcze kilka wydarzeń towarzyszących.
13 lutego odbędzie się Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 online. Udział w konsultacjach wezmą urzędnicy jednostek i wydziałów Urzędu Miasta. Każdy, kto chciałby skonsultować swój pomysł na projekt do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 lub potrzebuje pomocy w wypełnieniu formularza – będzie mógł skorzystać z pomocy urzędników. To nie jedyna taka okazja, bo już 16 lutego odbędą się konsultacje z cyklu Budżet Wieczorową Porą.
Na konsultacje w ramach Maratonu Pisania Projektów obowiązywały zapisy. Jeśli ktoś nie zdążył zgłosić chęci udziału, podobną szansę na omówienie swojego pomysłu do BO2021 będzie mieć już we wtorek. Wtedy to odbędzie się dyżur zespołu Laboratorium Innowacji Społecznych z cyklu Budżet Wieczorową Porą. Start o godz. 17.00, a zapisać się można na trzy sposoby: w wiadomości prywatnej do profilu Facebook Budżet Obywatelski Gdynia, mailem na adres: bo@gdynia.pl oraz telefonicznie pod numerem 58 727 39 10.
Etap składania wniosków BO2021 trwa do 22 lutego. Projekt w gdyńskim Budżecie Obywatelskim może złożyć każdy mieszkaniec i mieszkanka niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w naszym mieście. Podstawą, zarówno w przypadku inicjatywy dzielnicowej, jak i miejskiej, jest wypełniony formularz wniosku oraz lista z podpisami mieszkańców popierających projekt. Do rozdysponowania jest ponad 11 milionów złotych.
Więcej informacji na stronie internetowej bo.gdynia.pl.