1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Wtorki z rodzinnymi – „Pod Pierzynką”

Od 1968 roku sprzedają pościele, koce czy obrusy najwyższej jakości. Produkty, które można znaleźć w ich sklepie, zapewniają ciepło i zdobią domy wielu gdynian. Ten rodzinny biznes wciągnął już trzecie pokolenie. Właściciele i pracownicy sklepu „Pod Pierzynką” są bohaterami kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.

– Zachęcam do poświęcenia kilku minut na przyjrzenie się historiom lokalnych biznesów, które często pamiętają jeszcze nasi dziadkowie czy rodzice. To przedsiębiorcy, którzy na przestrzeni lat budowali tożsamość Gdyni i czują się nierozerwalnie związani z miastem. Ich opowieści są ciekawym spojrzeniem w przeszłość, ale i podkreślają ogromny potencjał, jaki drzemie w rodzinnych firmach – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Sklep „Pod Pierzynką” działa przy ul. Starowiejskiej 15, a jego oferta jest szeroka. Można tam kupić różnego rodzaju pościele, kołdry, poszewki, obrusy, koce czy pledy.Przepisem na sukces według właścicieli są relacje z klientami i jakość towarów.
Jak mówią, rodzina to bezpieczeństwo, można na niej polegać. Ich rodzinny biznes ma już ponad 50 lat. Obecnie kieruje nim Dariusz Skulski wraz z siostrą, ale firmę założyła ich matka.
„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube są prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.