1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Kubki wielokrotnego użytku w Gdyni

Po raz kolejny Gdynia wspiera proekologiczne rozwiązania, a także zrodzone lokalnie pomysły. Miasto idzie za potrzebami, które sygnalizuje nasza planeta. Stąd decyzja o objęciu patronatem projektu kubków miejskich wielokrotnego użytku.


Pijemy kawę i herbatę w biegu, w drodze do pracy, na nadmorskich spacerach i spotkaniach towarzyskich. Część z nas korzysta z własnych kubków termicznych, ale większość wciąż ze standardowych kubków jednorazowych nieprzyjaznych dla środowiska.
Niebawem mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać z estetycznej i rozsądnej alternatywy – kubków miejskich wielokrotnego użytku, wykonanych z bezpiecznego i trwałego materiału – polipropylenu. Są one nie tylko mocne o wygodnie wyprofilowanym wieczku, ale każdy z nich w jednym cyklu użytkowania zastępuje przynajmniej 1000 swoich jednorazowych odpowiedników. Zniszczony kubek miejski może zostać poddany pełnemu recyklingowi i wrócić w nasze ręce jako nowy – w ten sposób funkcjonuje w reżimie zamkniętego systemu.
Z myślą o komforcie mieszkańców Gdyni i optymalnej dbałości o środowisko, miasto zdecydowało się objąć patronatem innowacyjny projekt kubków miejskich oparty o system depozytowy marki UR CUP. Oznacza to, że osoby kupujące napój będą mogły „wynająć” kubek, a potem w następnym punkcie sprzedaży, działającym w ramach systemu, oddać puste naczynie i odebrać zwrot kaucji. Partnerem systemu kubków miejskich może zostać każdy punkt dystrybucji gorących napojów w Gdyni.
Innowacyjne kubki miejskie wielokrotnego użytku mają pojawić się na ulicach Gdyni już wczesną wiosną. Zapraszamy do śledzenia informacji na oficjalnym profilu facebookowym Gdyni oraz marki UR CUP, a także na stronach Gdynia.pl i urcup.pl.

ikona