Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Ostatnie dni na złożenie projektów do BO2021!

Nowe miejsca rekreacji, inicjatywy z zakresu kultury lub zdrowa, a może inwestycje sprzyjające ochronie klimatu i środowiska? Jeszcze do 22 lutego włącznie można składać projekty w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2021 i sprawić, że w naszym mieście będzie przyjaźniej, bezpieczniej, ładniej i ciekawiej.


Projekt w gdyńskim Budżecie Obywatelskim może złożyć każdy mieszkaniec i mieszkanka niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w naszym mieście. Podstawą jest wypełniony formularz wniosku.
Do BO2021 można składać małe projekty dzielnicowe (projekty o wartości do 10 tysięcy złotych) oraz duże (do 90% środków w puli dzielnicowej), a także projekty miejskie (o maksymalnej wartości pojedynczego projektu w wysokości 1 mln zł). Łącznie jest siedem kategorii: komunikacja i organizacja ruchu, przestrzeń publiczna, sport i rekreacja, zdrowie i polityka społeczna, edukacja, zieleń i ochrona środowiska oraz kultura.
W tym roku wyszczególniona została specjalna kategoria tematyczna, czyli Klimatyczny Budżet Obywatelski. W jego ramach można składać wnioski dotyczące m.in. inicjatyw zwiększenia ilości zieleni w mieście, efektywnego gospodarowania wodą, udziału alternatywnych źródeł pozyskiwania energii czy zmniejszenia emisji CO2, a także działań edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych w tych obszarach.
Najłatwiej wniosek do BO2021 złożyć za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi projektów przez www.bo.gdynia.pl.
Każdy, kto potrzebuje pomocy w wypełnieniu wniosku lub chciałby go skonsultować, może skorzystać z pomocy urzędników, którzy zajmują się weryfikacją wniosków. Pełna lista kontaktowa wraz z terminami dyżurów dostępna jest na www.bo.gdynia.pl.

ikona