Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Przedłużony nabór do 3. edycji Programu Kompetencji Miejskich

Interesujesz się funkcjonowaniem miasta w obliczu współczesnych wyzwań? Chcesz zaangażować się w rozwój Gdyni, współtworząc miejskie mikroinnowacje na rzecz lokalnej społeczności lub twojej okolicy? Wypełnij formularz i zgłoś się do 3. edycji Programu Kompetencji Miejskich UrbanLab Gdynia. Termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych przedłużono do 22 lutego!


Program Kompetencji Miejskich UrbanLab Gdynia to intensywny kurs wiedzy o mieście. Podczas serii warsztatów, dyskusji i spotkań online uczestnicy poznają współczesne metody zarządzania miastem, a także kreowania innowacyjnych rozwiązań społecznych. Celem jest nie tylko poszerzenie kompetencji mieszkańców i mieszkanek, przyszłych liderów i liderek zmian społecznych, a także lepsze poznanie potrzeb gdynian i gdynianek, by dalej tworzyć jeszcze bardziej efektywne narzędzia współpracy. Tematem przewodnim trzeciej już edycji Programu będzie adaptacja do życia po pandemii.
Na 3. edycję Programu Kompetencji Miejskich składają się trzy moduły tematyczne. W ramach modułu edukacyjnego, eksperci i ekspertki miejscy wyjaśnią – przez pryzmat przewodniego wyzwania – jak działa miasto, jakie uwarunkowania ekonomiczne i społeczne wpływają na podejmowane decyzje.
W ramach modułu tematycznego zobaczymy, czy i jak kryzysy takie jak pandemia mogą być impulsem do zmiany ekonomicznej, gospodarczej, systemowej. Podczas pracy w trzecim – praktycznym – module poznamy warsztat pracy z grupą z elementami przywództwa, a także konkretne metody pracy projektowej i rozwijania pomysłów na miejskie innowacje.
Program Kompetencji Miejskich jest adresowany do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Gdyni oraz sąsiednich gmin. Dla zainteresowanych jest nie więcej niż 16 miejsc, a o kwalifikacji uczestników i uczestniczek – na podstawie nadesłanych zgłoszeń – zdecyduje Komisja. Zajęcia w ramach trzeciej edycji Programu obejmują dziewięć powiązanych ze sobą spotkań online realizowanych na przełomie marca i kwietnia we wtorki i czwartki w przedziale czasowym 17.00-21.00. Warunkiem ukończenia kursu jest udział w nie mniej niż w 80 proc. organizowanych spotkań oraz przygotowanie i złożenie pracy końcowej – opisu (w formularzu fiszki pomysłu) mikroinnowacji związanej z adaptacją do życia po pandemii.
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a w nim krótkie opowiedzenie o sobie i swoich pomysłach na rzecz adaptacji do życia w mieście po pandemii.
Dokumenty zgłoszeniowe (formularz wraz z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych) można wysłać pocztą na adres Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia z dopiskiem na kopercie „Program Kompetencji Miejskich”) lub przesłać skan wypełnionego i podpisanego formularza na adres e-mail: urbanlab@lis.gdynia.pl z tytułem wiadomości jak w dopisku na kopercie.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 22 lutego.

ikona