1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Widzowie wrócili do kina! Już od piątku w Gdyńskim Centrum Filmowym kolejne filmowe premiery, między innymi w ramach „nowohoryzontowego pakietu startowego”. W sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, a w kinie obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego.


„Nowohoryzontowy pakiet startowy” to idealne rozwiązanie na powrót do kin – gwarancja, że zobaczymy kino w najlepszej jakości, które przypomina, czym jest siła pokazów na wielkim ekranie, kino nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych świata i przetestowane przez tysiące widzów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.
W pakiecie znajdziemy m.in. filmy: „Proste rzeczy” (reż. Grzegorz Zariczny) nagrodzony na prestiżowym festiwalu Sundance, „Słudzy” (reż. Ivan Ostrochovský), „Niepamięć” (reż. Christos Nikou) oraz „Metamorfoza ptaków” (reż. Catarina Vasconcelos), laureat Grand Prix i zdobywca Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty, wyróżniony także nagrodą FIPRESCI na festiwalu Berlinale 2020.
Od najbliższego piątku będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. „Kapitan”, opowiadający o legendarnym żeglarzu – Krzysztofie Baranowskim. Scenarzystą i reżyserem filmu jest mieszkaniec Gdyni - Kryspin Pluta, który przez blisko rok towarzyszył z kamerą kapitanowi Baranowskiemu w jego zawodowych oraz prywatnych perypetiach.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest także kilka innych tytułów, między innymi: „Beksińscy. Album wideofoniczny”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Palm Springs”, „Jeszcze jest czas”, „Jutro czeka nas długi dzień”. Z dziećmi, tymi już w wieku przedszkolnym, na animację „Filonek Bezogonek”.
Widzów nadal obowiązuje konieczność zachowania społecznego dystansu, dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa – również podczas seansów.
Szczegóły na www.gcf.org.pl.

ikona