1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Uroczysta sesja Rady Miasta Gdyni

10 lutego o godz. 17.00 odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Gdyni. Wydarzenie było częścią uroczystości zorganizowanych z okazji 95. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Tradycją jest wręczanie medali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagród „Czas Gdyni” za najlepsze inwestycje w 2020 roku. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

Podczas wydarzenia wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”. Wyjątkowy rok 2020 sprawił, że po raz pierwszy nie otrzymały ich indywidualne osoby. Rada Miasta Gdyni wyróżniła w tym roku tych, którzy w trudnych czasach pandemii stanęli na pierwszej linii frontu, dbając o zdrowie i życie mieszkańców Gdyni.
Medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” trafiły do:
– Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni,
– Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego,
– Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej
– Szpitala Morskiego im. PCK oraz Szpitala św. Wincentego a Paulo wchodzących w skład spółki Szpitale Pomorskie.
Od 1995 roku w czasie urodzinowej sesji Rady Miasta przyznawana jest także nagroda „Czas Gdyni”. To wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni za najlepsze gdyńskie inwestycje. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: inwestycje i architektura. W tym roku do konkursu zgłoszono 32 różnorodne obiekty.
Nagrodę za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2021 „Czas Gdyni” kapituła przyznała firmie WRI INWESTMENT za obiekt Chylonia Business Park przy ul. Puckiej 5.
Kompleks Chylonia Business Park to budynek biurowy z halą wysokiego składowania. Nowoczesna fasada biurowca wyróżnia się na tle starszej zabudowy przemysłowej dzielnicy Chylonia. Budynek wykonano zgodnie ze standardami izolacji termicznej, zapewniając energooszczędność.
Wyróżnienia w konkursie „Czas Gdyni” otrzymali:
– BMG Goworowski za salon Mercedes-Benz BMG Goworowski przy ul. Łużyckiej 9,
– Gdyńska Fundacja „Dom Marzeń” za budynek usług pomocy przy ul. Strzelców 28.
Nagrodę „Czas Gdyni” w kategorii architektura otrzymało Studio Architektoniczne Kwadrat za kompleks mieszkaniowo-usługowy PORTOVA przy ul. Węglowej 22.
Kompleks PORTOVA to zakończenie urbanistyczne ciągu ul. Świętojańskiej, i jednocześnie koniec miasta w sensie tkanki kwartałowej. To pierwsza inwestycja Międzytorza. Projekt nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni prostymi i geometrycznymi formami. Charakterystyczna, ponad 50-metrowa dominanta domyka perspektywę pl. Kaszubskiego.
Na parterze budynku zaplanowano lokale usługowe, które stworzą nowe miejsca pracy.
Wyróżnienia w kategorii architektura trafiły do:
– architekta Jerzego Wolskiego z „Wolski Architekci" – za budynek usługowy przy ul. Abrahama 5,
– architektów Zbigniewa Reszki i Michała Baryżewskiego z „Arch-Deco" za zespół budynków mieszkalno-handlowo-usługowych „Yacht Park” przy ul. Arkadiusza Rybickiego 2 i 4.
Gratulujemy.

ikona

Zobacz także