1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Hala sportowa przy ul. Morskiej - wpłynęły cztery oferty

Do końca przyszłego roku przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni powstanie nowoczesna hala sportowa. Wpłynęły cztery oferty na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu.


Przy ul. Morskiej powstanie jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej około 1600 m2 i wysokości ponad 10 metrów. Główną bryłę budynku będzie stanowić prostokąt o wymiarach 30x50 m. Powstanie również zaplecze, dwukondygnacyjna klatka schodowa oraz pomieszczenia techniczne. Na przemieszczanie się pomiędzy halą a budynkiem szkoły pozwoli łącznik. Zamówienie przewiduje także zagospodarowaniem terenu.

Publiczne otwarcie ofert odbyło się 18 lutego. Miasto zabezpieczyło na realizację inwestycji kwotę w wysokości 9 676 255,00 zł brutto.
Wszystkie firmy zadeklarowały październik 2022 roku jako termin wykonania inwestycji. Zgodnie z procedurą oferty zostaną dokładnie przeanalizowane, po czym nastąpi wybór wykonawcy inwestycji i jej projektu.
- Cieszy liczba oferentów oraz fakt, że dwie z ofert mieszczą się w zakładanym budżecie. Tym samym wszystko wskazuje na to, że rozstrzygniemy przetarg w pierwszym terminie i już w 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych będą korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Budowa przyszkolnych obiektów sportowych to niezwykle istotna część gdyńskiej strategii inwestycyjnej, a sprawną realizację zapewnia procedura „zaprojektuj i wybuduj”, nad którą czuwa gdyński Wydział Inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- To kolejny sportowy obiekt przyszkolny, którego budowę wkrótce rozpoczniemy. Istotny tym bardziej, że obecnie uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego w kilku różnych lokalizacjach. Już pod koniec przyszłego roku będą mieli do dyspozycji wymarzoną halę sportową. Od początku zależało nam, by poprzez łącznik była ona scalona z budynkiem szkoły i właśnie takie rozwiązanie przewiduje koncepcja. Dzięki temu hala będzie służyć również jako miejsce uroczystości szkolnych - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Hala sportowa przy ul. Morskiej to kolejna inwestycja, która powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

ikona