Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Nowa przestrzeń dla gdyńskich ratowników

Pracownicy Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Białowieskiej 1 w Gdyni podczas oficjalnego oddania do użytku nowych pomieszczeń socjalnych, fot. Sławomir Okoń

Pracownicy MSPR przy ul. Białowieskiej // fot. Sławomir Okoń

25.02.2021 r.

Od czwartku, 18 lutego ratownicy z Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Białowieskiej 1 mają do dyspozycji nowe pomieszczenia socjalne. Teraz po każdej akcji będą mogli chwilę odpocząć i przygotować się do następnego wyjazdu. Remont pomieszczeń został sfinansowany z budżetu miasta.

Od 18 lutego pracownicy i ratownicy z Podstawowych Zespołów Ratownictwa Medycznego w MSPR przy ul. Białowieskiej 1 mają do dyspozycji nowe pomieszczenia. Przygotowana przestrzeń zwiększy ich komfort pracy, bezpieczeństwo i higienę. Pierwsza pomoc najczęściej przychodzi z osobą ratownika medycznego. To oni są bowiem na pierwszej linii frontu i jako pierwsi udzielają pomocy przedmedycznej. Dlatego tak ważne jest, aby mieli gdzie odpocząć między akcjami, odświeżyć się czy zjeść posiłek.


 
- Nie ma najmniejszej wątpliwości, że siłą gdyńskiego pogotowia są pracownicy, w tym także ratownicy medyczni, ich wiedza oraz doświadczenie. Ale oprócz tego kluczowe jest także to, aby mogli oni pracować w normalnych warunkach. Stąd decyzja o sfinansowaniu pomieszczeń socjalnych i przestrzeni, w której mogą odpoczywać, nabierać sił na to, aby ze skutecznością realizować działania na rzecz mieszkańców naszego miasta – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
 
Prace remontowe zostały sfinansowane z budżetu Gdyni. Trwały od 16 listopada do 21 grudnia 2020 roku. Przestrzeń została zaadaptowana z pomieszczeń wynajmowanych przez organizację pozarządową, która korzystała z niej do 2018 roku.

Na 135 m2 pracują dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego. Teraz ich załogi będą miały do dyspozycji:

 • dwa pokoje socjalne,
 • pomieszczenia gospodarcze, sanitarne,
 • miejsce do mycia sprzętu medycznego,
 • wspólną salę,
 • magazyn na sprzęt ratownictwa medycznego,
 • szatnię,
 • kuchnię z jadalnią,
 • składnicę dokumentacji medycznej.

Poza tym po remoncie powstały również wydzielone pomieszczenia przeznaczone dla zespołów ratownictwa medycznego - do dezynfekcji i dekontaminacji.
 
- W imieniu pracowników i dyrekcji MSPR SP ZOZ pragnę podziękować miastu Gdynia, a w szczególności panom prezydentom, za umożliwienie nam stworzenia godnych warunków pracy, między wyjazdami na akcje, dla ratowników medycznych zatrudnionych w MSPR w Gdyni. Mam nadzieję, iż wysoki standard i dobre warunki socjalne wpłyną na bezpieczeństwo i jakość wykonywanej przez nich pracy - mówi dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni Beata Pająk-Michalik.
 • Oficjalne przecięcie wstęgi w MSPR przy ul. Białowieskiej 1. Na zdj. (od lewej): Beata Pająk-Michalik, dyr. MSPR, Paweł Burczyk, koordynator ZRM i Beata Gronowska, z-ca dyr. GCZ, fot. Sławomir Okoń
 • Nowe pomieszczenia dla pracowników MSPR, fot. Sławomir Okoń
 • Nowe pomieszczenia dla pracowników MSPR, fot. Sławomir Okoń
 • Nowe pomieszczenia dla pracowników MSPR, fot. Sławomir Okoń
 • Pracownicy MSPR, fot. Sławomir Okoń