Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Statuetka „Gryfa” trafiła do Gdyni

W grudniu odbyło się uroczyste, wirtualne ogłoszenie zwycięzców 21. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020”. Nasze miasto otrzymało ją w kategorii „Gmina przyjazna przedsiębiorcom”. Statuetka trafiła właśnie w ręce prezydenta Wojciecha Szczurka.


Nagroda w kategorii „Gmina przyjazna przedsiębiorcom” jest skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze, poprawiają jakość i dostępność usług oferowanych przedsiębiorcom oraz prowadzą działalność edukacyjną w obszarze przedsiębiorczości. Laur przekazali prezydentowi: Jarosław Filipczak, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza oraz Damian Mucha, wiceprezes zarządu i dyrektor regionalny RIGP.

- Nagroda „Gryfa Gospodarczego” to dla nas wyjątkowe wyróżnienie oraz dowód na to, że podjęte przez nas działania są dostrzegane i doceniane. W okresie pandemii przedsiębiorcom było potrzebne fachowe doradztwo i wsparcie. I w tym właśnie pomagają nasze Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz wykwalifikowani eksperci. Dzięki takiej bezpłatnej pomocy przedsiębiorcy mogli skoncentrować się na funkcjonowaniu swoich firm, a nie na poszukiwaniu autorytetów – mówi prezydent Wojciech Szczurek.