UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Street workout i parkour na bulwarze

Podpisano umowę na dostawę wraz z montażem urządzeń do ćwiczeń przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Fani parkouru i street workoutu zacierają ręce!


Miłośnicy dbania o sylwetkę będą mogli ćwiczyć z widokiem na Zatokę Gdańską w nowym miejscu, które powstanie na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Wykonawca zgodnie z podpisaną umową w zależności od warunków pogodowych rozpocznie prace na przełomie kwietnia i maja.
W ramach projektu, który realizować będzie firma 1MOVE, zostanie wykonany zestaw do ćwiczeń streetworkout oraz dwa zestawy do parkouru. Pod urządzeniami zostanie położona bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia przepuszczająca wodę. Dla udogodnienia ćwiczących na terenie inwestycji znajdą się również ławki oraz leżaki miejskie.

Z toru bez problemów będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach, dla których zostanie wykonany specjalny podjazd oraz obniżone zostaną obrzeża.

Całość obiektu, którego pomysłodawcą jest Antoni Brzeski, zostanie podkreślona zostanie kostką luminescencyjną.

Inwestycja realizowana jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego (156/2017) z wyłączeniem nawierzchni bezpiecznych, których powstanie pokryte zostanie ze środków Gdyńskiego Centrum Sportu. Jej koszt zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem i podpisaną umową to 379 464,72 zł brutto.