Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Ślub online tylko w Gdyni!

Para młoda w czasie ślubu zawartego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni. Fot. Adam Małecki fb/maleckiart

Nowożeńcy Ola i Marcin // fot. Adam Małecki fb/maleckiart

Planujesz w najbliższym czasie wziąć ślub cywilny? A może myśli o tym ktoś z Twoich znajomych lub bliskich i żałujesz, że z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie będziesz mógł uczestniczyć w tym uroczystym wydarzeniu? To zmartwienie nie dotyczy młodych par #wGdyni. Urząd Miasta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom narzeczonych i udostępnia internetowy streaming - nową, darmową usługę, która działa od 5 lutego i umożliwia dołączenie do uroczystości bliskim oraz znajomym nowożeńców. Wystarczy mieć dostęp do internetu.


Od marca 2020 roku już kilkukrotnie zmieniały się obostrzenia dotyczące tego, ile osób może się pojawić w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas ceremonii ślubnej. Obecne w sali mogą przebywać jedynie: młodzi, ich świadkowie oraz jeden gość lub fotograf.
 
Gdynia znalazła na to rozwiązanie i aby umożliwić młodym parom oraz ich gościom wspólne przeżycie tej radosnej ceremonii, urząd udostępnia transmisje prosto ze ślubnego kobierca. Streamingi z sali Urzędu Stanu Cywilnego są bezpłatne. Niepublicznymi linkami do transmisji para młoda może podzielić się z najbliższymi i znajomymi. Transmisje online dotyczą ślubów zawieranych w piątki oraz soboty.- Pandemia bardzo mocno ograniczyła liczbę osób mogących brać udział w ceremonii ślubnej. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pary młodej, wiedząc jak ważny i szczególny to dzień w ich życiu, uruchomiliśmy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni darmową usługę transmisji ślubów online - informuje Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni. 

Z nowej opcji w naszym mieście skorzystali już Ola i Marcin. Co myślą o nowym udogodnieniu proponowanym przez gdyński samorząd?
 
- Od początku planowaliśmy zorganizować streaming tak, by nasza rodzina i przyjaciele mogli być z nami w tym ważnym dniu. Rozwiązanie, jakie zaproponował USC w Gdyni, zaoszczędziło nam stresu związanego ze sprawami technicznymi. Cieszymy się, że nasi bliscy mieli możliwość zobaczyć naszą przysięgę - mówią nowożeńcy z Gdyni. 

Ola i Marcin szacują, że ich ślubny streaming oglądało około 200 osób na 65 odbiornikach


Jak można skorzystać z nowej usługi?

- Złożenie wniosku jest bardzo proste. Można go uzupełnić przy okazji załatwiania dokumentacji i ustalania terminu ślubu. Sesja streamingowa jest nagrywana na pendrive, co jest fajną pamiątką, oraz prywatna, co z kolei oznacza, że tylko osoby posiadające link mogą ją oglądać. Warto poprosić, by operator kamery ustawił ją tak, by było widać parę młodą oraz obu świadków - dodają Ola i Marcin.

Przyszli nowożeńcy, którzy chcą skorzystać z nowej usługi, muszą jedynie zaakceptować regulamin i z wyprzedzeniem złożyć wspomniany wcześniej wniosek, podając adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do transmisji. Podgląd na żywo będzie udostępniany za pośrednictwem kanału YouTube Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni, co umożliwi obejrzenie ceremonii na komputerach, tabletach czy smartfonach z dostępem do internetu. Trzy dni przed ślubem zainteresowani otrzymają zaproszenie na uroczystość wraz ze specjalnym linkiem. I to od młodej pary będzie zależało, z kim zdecydują się podzielić tą ważną w swoim życiu chwilą.
 
Z zapisu ceremonii ślubnej w Gdyni można też zrobić osobistą pamiątkę. Na prośbę nowożeńców transmisja będzie zarejestrowana i zapisana w formie pliku np. na darmowym pendrivie.

Ślub Oli i Marcina w USC w Gdyni. Transmisję z ich ceremonii oglądało około 200 gości. Fot. Adam Małecki fb/maleckiart
Dzięki streamingowi z USC w Gdyni ślub Oli i Marcina obejrzało około 200 osób. Fot. Adam Małecki fb/maleckiart

ikona

Zobacz także