Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Warto rozliczyć PIT w Gdyni i dla Gdyni!

Startuje loteria Rozlicz PIT w Gdyni. Hybrydowa Toyota czeka! Mieszkasz w Gdyni? Aby płacić podatki w Gdyni nie trzeba być tutaj zameldowanym. Wystarczy tu mieszkać.

W loterii mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Gdyni, którzy rozliczając swój podatek dochodowy za 2020 rok, wskażą w deklaracji podatkowej gdyński adres zamieszkania i złożą ją w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (w dowolny, przewidziany prawem sposób).

- W Gdyni każdy mieszkaniec jest tak samo ważny. Staramy się dobrze organizować miasto i jak najlepiej odpowiadać na Państwa potrzeby w każdym, a w szczególności w tak trudnym jak obecnie czasie. Jestem przekonany, że siła Gdyni oparta jest na sile wspólnoty jaką tworzą wspaniali mieszkańcy. I to właśnie dla naszych mieszkańców organizujemy loterię z wyjątkowymi nagrodami. Każdy kto wskaże w deklaracji PIT Gdynię jako swoje miejsce zamieszkania, nieważne czy po raz pierwszy czy kolejny, i zarejestruje się na stronie loterii, ma szansę wygrać hybrydową Toyotę, rower miejski lub karnet na festiwal Opener. Warto wziąć udział w loterii. Warto być lokalnym patriotą. Warto rozliczyć swój PIT w Gdyni i dla Gdyni – do udziału w loterii zachęca prezydent Wojciech Szczurek.

1 marca rusza loteria „Rozlicz PIT w Gdyni”, w której do wygrania są:
- samochód osobowy marki Toyota Yaris Active Hybrid,
- trzy rowery miejskie Baltica Bicycles – typ Baltica Gdynia
- dziesięć karnetów na wszystkie cztery dni Open’er Festival 2021.
Rejestracja na stronie www.pitwgdyni.pl potrwa do 15 maja 2021.

Aż 48% z kwoty podatku, wpłaconego do urzędu skarbowego, wraca do samorządu gdyńskiego, ale tylko wówczas, gdy podatnik wskaże Gdynię jako miejsce zamieszkania i nie jest to w żaden sposób powiązane z meldunkiem. Warto zauważyć, że średnia kwota „z jednego podatnika”, która wpływa do budżetu, wzrosła od momentu wprowadzenia loterii PIT-owej o ponad 23% z (2189 do 2697 zł).

- Rozliczając swój PIT w Gdyni mamy wpływ na to jak rozwija się nasze miasto. Edukacja na doskonałym poziomie, nowoczesny, dobrze zorganizowany transport, czyste powietrze, czy wdrażane na bieżąco inteligentne rozwiązania w funkcjonowaniu miasta sprawiają, że w Gdyni po prostu dobrze się żyje. Zmieniajmy razem Gdynię, rozwijajmy to co udało nam się wspólnie osiągnąć, to z czego, jako gdynianie, jesteśmy dumni – podkreśla wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.

PIT za rok 2019 rozliczyły w Gdyni 179 251 osoby, co oznacza wzrost liczby gdyńskich podatników w stosunku do rozliczenia za rok 2018 o 1948 osób (1,1%). We wpływach z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych wzrosła też średnia kwota w złotych na osobę, która w 2019 roku wyniosła 2 697 zł (rok 2018: 2589 zł). Przekłada się to na większe wpływy dla budżetu miasta. Realny ich wzrost wyniósł 24 318 748 zł rok do roku.
Do udziału w ubiegłorocznej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zgłosiło się 11 295 osób, (6028 kobiet i 5267 mężczyzn).
Regulamin loterii na www.pitwgdyni.pl. Bieżące pytania można kierować na adres: info@pitwgdyni.pl.

***

Pomocą będą służyć również konsultanci, którzy pojawią się w gdyńskich centrach handlowych. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania dotyczące loterii. 13 marca będzie można ich spotkać w Galerii Szperk. 20 marca pojawią się w Klifie, a 27 marca w Centrum Handlowym Batory.

We wszystkie soboty kwietnia oraz 8 i 15 maja w godzinach 12.00-18.00 konsultanci będą udzielać informacji w Centrum Riviera. Tam też będzie możliwość obejrzenia nagrody głównej - samochodu osobowego marki Toyota Yaris oraz zapoznania się z parametrami i osiągami auta.