1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Dzień Kobiet po gdyńsku

Artystycznie i nieszablonowo – tak będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet w naszym mieście. W kalendarzu imprez są koncerty, wystawy, eksperymenty i muzealna oferta.

7 marca, z okazji Dnia Kobiet, Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza wszystkie Panie do bezpłatnego zwiedzanie wystaw.
***
Koło Plastyków im. Władysława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Jolanty Majcher pod tytułem „Być Kobietą” w dniach 9-18 marca w godz. 15.00-18.00.
Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na Koncert na Dzień Kobiet 7 marca o godz. 17.00 do sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II st.
Wystąpi w nim wirtuoz akordeonu i bandoneonu Paweł Zagańczyk, który wraz z instrumentalistami Cappelli Gedanensis wykona program złożony przede wszystkim z kompozycji Astora Piazzolli, którego setną rocznicę urodzin świętować będziemy 11 marca.
Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Niedziela Melomana.
Bilety w cenie 20 zł na https://gck.interticket.pl.
***
W sobotę i niedzielę, 6 i 7 marca Centrum Nauki Experyment zaprasza na Weekend Kobiet. Każdy, kto odwiedzi centrum, może liczyć na naukowe pokazy, prelekcje, stanowiska mobilne – wszystkie poświęcone kobiecości.
W programie:
Ekspresowa prelekcja – Kobiecość w niszach ekologicznych
Lek. wet. Marta Alicja Trzeciak, Centrum Nauki Experyment – godz. 13.00 oraz 16.00 (scena).
„Kobiecość” czy raczej „samiczość” może wyglądać bardzo różnie w zależności od niszy biologicznej, jaką zajmuje dany gatunek. Czy zgadniecie, kto zajmuje się opieką nad gniazdem, a kto – obroną terytorium? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka?
Pokaz z doświadczeniami – Kobieta jest żywiołem
Edukatorzy Centrum Nauki Experyment – godz. 12.00 oraz 15.00 (scena).
Czekają na was zaskakujące doświadczenia poświęcone czterem żywiołom: wodzie, powietrzu, ziemi i ogniowi. Zaprosimy was do wspólnego eksperymentowania – będziecie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w naszym pokazie.
Stanowiska mobilne
Godz. 11.00-14.00 oraz 15.00-18.00 (na wystawach).
Zadbaj o siebie: Stanowiska, przy których nasi wolontariusze, edukatorzy, a także członkowie Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego i Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują najważniejsze aspekty związane z profilaktyką zdrowia kobiecego.
Byli sobie wynalazcy: Jakie wynalazki były udziałem kobiet, a jakie mężczyzn? Czy jesteście w stanie zgadnąć?
***
Gdyńska Rada Turystyczna wspólnie z partnerami przygotowała atrakcje na Dzień Kobiet. To m.in. oferty wypoczynku, SPA czy wykwintnej kolacji.
Szczegóły dostępne na www.gdynia.pl.