1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Dziesiąta edycja kampanii „Do pracy jadę rowerem”

Ruszyły zapisy do jubileuszowej, dziesiątej edycji kampanii „Do pracy jadę rowerem”, na którą serdecznie zapraszają miasto Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu.

Jej celem jest zachęcenie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni, do tego, aby dojeżdżali do pracy rowerem lub hulajnogą. W poprzednich dziewięciu odsłonach projektu uczestnicy, pracujący na co dzień w kilkuset gdyńskich firmach, przejechali miliony kilometrów, znacznie przyczyniając się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i utrzymania wysokiej jakości powietrza w naszym mieście.
– Podczas październikowych mistrzostw świata w półmaratonie odnotowano w naszym mieście bardzo niskie stężenia zanieczyszczeń gazowych i cząstek stałych, co wpłynęło na uzyskanie doskonałych rezultatów przez zawodniczki i zawodników z całego świata – zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Uczestnicy kampanii „Do pracy jadę rowerem” wybierając ten środek transportu, robią coś nie tylko dla swojego zdrowia, ale też zdrowia wszystkich nas – dodaje.
Rejestracja ruszyła 1 marca, a zabawa potrwa od 1 kwietnia do 24 października 2021 roku. Uczestnicy mają za zadanie zarejestrowanie swoich podróży rowerem lub hulajnogą do lub z pracy na stronie internetowej kampanii. Ci, którzy zrealizują w danym tygodniu minimum 6 przyjazdów, otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym śniadanie rowerowe, czyli kanapkę oraz owoc.
Tegoroczną nowością jest część konkursowa. W tej edycji nagrody nie zostaną przyznane na podstawie losowania, zaś do rywalizacji o nagrody zakwalifikowane będą przejazdy rejestrowane wyłącznie za pomocą przesłanych plików .gpx lub udokumentowane w systemie zdjęciem z początku i końca podróży.
Na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów, czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia drużynowe. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych.
Otrzymanie śniadania rowerowego nie jest zależne od umieszczenia pliku .gpx oraz zdjęć czy uczestnictwa w konkursie.
Aby zgłosić firmę do konkursu, wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pl w terminie od 1 marca aż do dnia zakończenia kampanii. Jednakże zapraszamy do jak najszybszego dołączenia do akcji, aby w pełni korzystać z dostępnych benefitów.
W formularzu rejestracyjnym należy podać: nazwę firmy, łączną liczbę pracowników firmy w Gdyni, adres siedziby firmy, adres e-mail oraz numer telefonu koordynatora, imię i nazwisko koordynatora konkursu z firmy, własne hasło do strony.
Po zarejestrowaniu firmy w systemie, koordynator ma za zadanie poinformować wszystkich pracowników o zgłoszeniu do kampanii. Zainteresowani udziałem będą musieli założyć swoje profile indywidualne na stronie internetowej, poprzez którą będą mogli zgłaszać swoje podróże. Będzie to możliwe dopiero po dołączeniu do firmy, której są pracownikami, i o tym należy szczególnie pamiętać.
Więcej informacji o kampanii „Do pracy jadę rowerem” oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pl oraz www.gdyniasport.pl.