Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Nowy budynek w Marszewie

Poznaliśmy wykonawcę nowego i nowoczesnego budynku, który powstanie w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”. Przetarg wygrała firma TB.Invest. Koszt inwestycji realizowanej przez Nadleśnictwo Gdańsk to niespełna 7 mln zł.


Nowy budynek, który powstanie w Marszewie, pozwoli, aby z licznych atrakcji edukacyjnych ogrodu mogła korzystać większa liczba odwiedzających. Dzieci i dorośli odwiedzają to miejsce nie tylko po to, by pospacerować na łonie natury, ale także, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Część z nich odbywa się bezpośrednio w lesie, gdzie najmłodsi poznają rośliny czy spędzają czas przy ognisku. Jednak niektóre lekcje są prowadzone w salach edukacyjnych, zwłaszcza gdy na dworze panuje nieprzyjemna aura. Powierzchnia istniejących obecnie sal jest jednak zbyt mała dla stale powiększającego się grona miłośników gdyńskiej placówki. Odpowiedzią na rosnące potrzeby ma być właśnie nowy budynek.
Projekt budowli wyłoniono w konkursie architektonicznym, który rozstrzygniętego pięć lat temu. Jego celem było wprowadzenie w istniejący obszar ogrodu zabudowy szanującej zastany leśny pejzaż.
Jego wykonawcą będzie TB.Invest. Firma wygrała otwarty przetarg i za kwotę 6.750.240 złotych zrealizuje inwestycję. Budynek ma powstać do końca listopada 2022 roku.