1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Światowy tenis #wGdyni

W dniach 17-25 lipca w Gdyni odbędzie się turniej tenisowy WTA 250. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym tego typu turniejem rozgrywanym w naszym kraju.

Jego organizatorem jest Tennis Consulting. Wysoka ranga wydarzenia oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek, w tym również z TOP 10 światowego rankingu WTA.
Impreza głównego cyklu kobiecego tenisa WTA wraca na polskie Wybrzeże po ponad 10-letniej przerwie. Pula nagród w turnieju w tym roku wyniesie 235 tysięcy dolarów.

Turniej odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, który w przeszłości gościł już mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup.
– Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa - w Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Turniej WTA 250 w Gdyni jest jednym z trzydziestu tej rangi zawodów rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Turnieje Women’s Tennis Association są transmitowane w ponad 150 krajach.
Aktualnie trwają rozmowy z partnerami turnieju. W najbliższym czasie zostanie podana nazwa turnieju oraz informacja o zakresie współpracy z partnerem głównym.