1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
– 7 marca godz. 12.00 i 14.00 na Stację Bajek: „Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.
To trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.
Bilety 30 zł.
– 13 marca godz. 19.00 na „Potop. Pieśń o końcu świata” wg Potopu Salci Hałas, reż. Ewa Ignaczak.
Opowieść o końcu świata zostaje utkana z zebranych relacji mieszkańców Wzgórza Orlicza-Dreszera, czyli gdyńskiego Pekinu. Ich historia przeniesiona na teatralną scenę zaskakuje autentycznością przeżyć i opisem codzienności podszytej rezygnacją. Pełny realizmu magicznego potop będzie chciał zabrać ze sobą zwyczajne życie mieszkańców, ich ukochane koty i przyjaźń wykraczającą poza definicję słowa „sąsiedzi”. Pieśni o końcu świata warto wysłuchać do końca, bo to jedyna szansa na ocalenie historii osiedla, którego już prawie nie ma.
Bilety: 35/40 zł
– 14 marca godz. 12.00 i 14.00 na Stację Bajek: „Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia.
Bilety: 30 zł
Szczegóły na stronie internetowej
teatrgdyniaglowna.pl.