1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Warto rozliczyć PIT w Gdyni i dla Gdyni!

Wystartowała loteria Rozlicz PIT w Gdyni. Hybrydowa Toyota czeka! Mieszkasz w Gdyni? Aby płacić podatki w Gdyni, nie trzeba być tutaj zameldowanym. Wystarczy tu mieszkać.


W loterii mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Gdyni, którzy rozliczając swój podatek dochodowy za 2020 rok, wskażą w deklaracji podatkowej gdyński adres zamieszkania i złożą ją w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (w dowolny, przewidziany prawem sposób).
– W Gdyni każdy mieszkaniec jest tak samo ważny. Staramy się dobrze organizować miasto i jak najlepiej odpowiadać na Państwa potrzeby w każdym, a w szczególności w tak trudnym jak obecnie czasie. Jestem przekonany, że siła Gdyni oparta jest na sile wspólnoty jaką tworzą wspaniali mieszkańcy. I to właśnie dla naszych mieszkańców organizujemy loterię z wyjątkowymi nagrodami. Każdy kto wskaże w deklaracji PIT Gdynię jako swoje miejsce zamieszkania, nieważne czy po raz pierwszy czy kolejny, i zarejestruje się na stronie loterii, ma szansę wygrać hybrydową Toyotę, rower miejski lub karnet na festiwal Opener. Warto wziąć udział w loterii. Warto być lokalnym patriotą. Warto rozliczyć swój PIT w Gdyni i dla Gdyni – do udziału w loterii zachęca prezydent Wojciech Szczurek.
1 marca rusza loteria „Rozlicz PIT w Gdyni”, w której do wygrania są: samochód osobowy marki Toyota Yaris Active Hybrid, trzy rowery miejskie Baltica Bicycles – typ Baltica Gdynia, dziesięć karnetów na wszystkie cztery dni Open’er Festival 2021.
Rejestracja na stronie www.pitwgdyni.pl potrwa do 15 maja 2021.
Aż 48% z kwoty podatku, wpłaconego do urzędu skarbowego, wraca do samorządu gdyńskiego, ale tylko wówczas, gdy podatnik wskaże Gdynię jako miejsce zamieszkania i nie jest to w żaden sposób powiązane z meldunkiem.
– Rozliczając swój PIT w Gdyni mamy wpływ na to jak rozwija się nasze miasto. Edukacja na doskonałym poziomie, nowoczesny, dobrze zorganizowany transport, czyste powietrze, czy wdrażane na bieżąco inteligentne rozwiązania w funkcjonowaniu miasta sprawiają, że w Gdyni po prostu dobrze się żyje. Zmieniajmy razem Gdynię, rozwijajmy to co udało nam się wspólnie osiągnąć, to z czego, jako gdynianie, jesteśmy dumni – podkreśla wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Regulamin loterii na www.pitwgdyni.pl. Bieżące pytania można kierować na adres: info@pitwgdyni.pl.
***
Pomocą będą służyć również konsultanci, którzy pojawią się w gdyńskich centrach handlowych. 13 marca będzie można ich spotkać w Galerii Szperk. 20 marca pojawią się w Klifie, a 27 marca w Centrum Handlowym Batory.