1446 (1146) 2021-03-19 - 2021-03-25

Twój e-PIT 2020 czeka na Ciebie na e-Urząd

Na podatki.gov.pl wystartowała nowa usługa Ministerstwa Finansów (MF) i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – e-Urząd Skarbowy (e-US). Teraz w jednym miejscu można szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Dostępny jest już pierwszy pakiet e-usług.


e-Urząd Skarbowy umożliwia załatwienie wielu spraw online – na dowolnym urządzeniu i o każdej porze. Po zalogowaniu do serwisu można uzyskać dostęp do swoich aktualnych danych podatkowych, a także m.in. rozliczyć PIT, złożyć pismo do urzędu skarbowego czy opłacić należności przy pomocy elektronicznych płatności online. Z czasem serwis będzie rozbudowywane o kolejne funkcjonalności.
Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. Można również logować się swoimi danymi podatkowymi – wtedy dostępność usług będzie ograniczona do modułu Twój e-PIT.
Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych.
Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.