1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

„Alegoria Nauki” dla Gdyńskiej Trójki

W piątek, 19 marca, na dziedzińcu im. D.G. Fahrenheita Politechniki Gdańskiej miała miejsce uroczysta gala, podczas której zostały uhonorowane najlepsze szkoły ponadpodstawowe z Pomorza wg Ogólnopolskiego Rankingu Szkół ogłoszonego na początku 2021 roku przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi. Uroczystość odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej.


Statuetkę „Alegoria Nauki” – nagrodę dla najlepszego liceum w woj. pomorskim z rąk prof. Krzysztofa Wilde - rektora Politechniki Gdańskiej odebrał Wiesław Kosakowski – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jest to już trzecia taka statuetka przyznana Gdyńskiej Trójce.

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni od ponad 25 lat jest najlepszą szkołą w woj. pomorskim w ramach ogólnopolskiego rankingu szkół przygotowywanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” od 1999 roku, a wcześniej, w latach 1996-2001, przygotowywanego przez Polski Komitet UNESCO.

ikona