1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

Dzieje się w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w wersji online na Facebooku Biblioteki Gdynia.


Na dzieci i rodziców czeka pokaz doświadczeń naukowych z Laboratorium Pomysłów WittLAB pt.: „Eksperymenty z jajkiem”. Dowiecie się, co ma fizyka do jajek, a chemia do jajecznicy, czy drożdże lubią bawić się balonikami i czy pisanki malują paznokcie? Nagranie warsztatów będzie dostępne na Facebooku Biblioteki Gdynia od 26 marca o godz. 18.00.

28 marca o godz. 18.00 miłośnicy komiksu będą mieli okazję spotkać się z Jakubem Rebelką, znanym i nagradzanym autorem ilustracji. Rozmowa z rysownikiem wokół komiksu pt.: „Judasz” odbędzie się na FB Biblioteki Gdynia.

30 marca o godz. 18.00 Iwona Kienzler, gdynianka, autorka książki „Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki” zabierze czytelników do krainy światowego malarstwa. Prelekcja transmitowana na Facebooku Biblioteki Gdynia odkryje przed nami tajemnice kobiet, które patrzą na nas od stuleci z płócien wielkich mistrzów: Vermeera, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Picassa i innych.

31 marca o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Anatomia pisania”. Gościnią biblioteki będzie Joanna Bator, która pokaże czytelnikom swoje miejsce pracy. Pisarka zdradzi też kulisy powstawania swojej najnowszej książki „Gorzko, gorzko”. Spotkanie transmitowane na FB Biblioteki Gdynia poprowadzi Olga Kowalska, autorka bloga Wielki Buk.

Więcej na: www.facebook.com/BibliotekaGdynia.

***

24 marca filie Biblioteki Gdynia zostaną ponownie otwarte. Do poniedziałku 29 kwietnia nieczynna jest Biblioteka Kamienna Góra. Odwiedzający biblioteki proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności: ograniczenie czasu pobytu do minimum oraz stosowania masek, rękawiczek ochronnych i dezynfekowania dłoni.

Dostęp do regałów będzie zamknięty. Książki będą podawane przez bibliotekarzy przy stanowisku wypożyczeń. Można składać zamówienia przez konto czytelnika oraz telefonicznie. Warto korzystać także z Książkomatu przy Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15), co jest obecnie najbezpieczniejszą formą wypożyczania.️

Przed wizytą należy się upewnić, że fillia jest otwarta. Komunikaty, godziny otwarcia oraz dane kontaktowe z filiami dostępne są na stronie www.bibliotekagdynia.pl.