1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

Paczki trafią do potrzebujących

Święta wielkanocne to niezwykle radosny czas, gdy wiosna budzi się do życia, a my świętujemy przy wspólnym śniadaniu. Dla niektórych jednak jest niezwykle trudne chwile. Gdynia co roku okazuje wsparcie osobom potrzebującym. Nie inaczej będzie tym razem. Choć z powodu pandemii nie odbędzie się tradycyjne śniadanie w kościele oo. Franciszkanów, to do osób samotnych i znajdujących się w potrzebie trafią świąteczne paczki.

- Wielkanoc to przede wszystkim czas radości. I choć sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie pozwala nam na zorganizowanie tradycyjnego śniadania wielkanocnego w kościele oo. Franciszkanów, to chcemy dobrą nadzieję i wsparcie nieść gdynianom. Dlatego Centrum Aktywności Seniora przygotowuje 500 świątecznych paczek, które zostaną rozwiezione po domach osób potrzebujących przez pracowników CAS i MOPS. Niech te święta, choć w pandemicznych czasach, będą spokojne i pełne miłości – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

500 świątecznych paczek przygotują pracownicy Centrum Aktywności Seniora, którzy, wspólnie z WOT i pracownikami MOPS, zajmą się również ich przekazaniem. Trafią one do osób potrzebujących pomocy, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W paczkach znajdzie się żywność. Potrawy i składniki związane będą przede wszystkim ze świętami wielkanocnymi. Wśród nich m.in. tradycyjny żurek, przetwory rybne i mięsne, a także słodycze.