1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

„Pociąg Do Miasta – Stacja Kosmos”. Twórcy poszukiwani

Ruszają nieziemskie poszukiwania teatralne! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”, która odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia 2021 roku w Gdyni.


Tym razem organizatorzy chcą zachęcić twórców do eksplorowania tematu „kosmosu” jako metaforycznego poszukiwania „nowej postpandemicznej normalności” w oderwaniu od ziemskich, nie tylko grawitacyjnych ograniczeń. Poszukiwane są spektakle, które skupią się na człowieku i jego „mikrokosmosie” i spróbują udowodnić, że miłość jest najpotężniejszą i najbardziej tajemniczą z energii kosmicznych. Organizatorzy poszukują intrygujących, autorskich efektów badań teatralnych, futurystycznych lub społecznych wizji przyszłości, a także propozycji z szeroko rozumianego gatunku fantastyki naukowej.

Swoje zgłoszenia mogą przesyłać teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które szukają alternatywnych sposobów artystycznej ekspresji i omijają popularne trendy w ambitnych próbach znalezienia własnego pomysłu na nowoczesny teatr.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl.

ikona