1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

Warto być lokalnym patriotą. Rozlicz PIT w Gdyni

Hybrydowa Toyota Yaris jest główną nagrodą w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” // fot. Paweł Kukla

Hybrydowa Toyota Yaris jest główną nagrodą w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” // fot. Paweł Kukla

25.03.2021 r.

Marzec i kwiecień to jak co roku okres, w którym składamy swoje zeznania podatkowe. Miasto jak zwykle zachęca, by rozliczyć PIT w Gdyni. Już po raz czwarty została zorganizowana loteria, w której można zdobyć cenne nagrody. Jedną z nich jest hybrydowa Toyota Yaris. Od początku marca do udziału w loterii zgłosiło się już ponad 2500 osób.


Złożenie zeznania podatkowego to obowiązek każdego obywatela. Pozostaje decyzja, w którym urzędzie skarbowym rozliczymy swój PIT. Stąd Gdynia od lat zachęca mieszkańców, by robili to właśnie w naszym mieście. Dlaczego?

- Budżet miasta składa się w dużej mierze z tego, co urzędy skarbowe dystrybuują z wpłaconych podatków z powrotem do gminy. Dlatego każda osoba, która rozlicza PIT w Gdyni, w wymierny sposób zasila budżet miasta. Ten z kolei wykorzystywany jest m.in. na różnego rodzaju inwestycje służące mieszkańcom. Można więc powiedzieć, że pieniądze z naszych podatków w pewien sposób do nas wracają – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Każdy, kto złoży deklarację podatkową w naszym mieście, może wziąć udział w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Jak co roku na uczestników czekają wyjątkowe nagrody. Do wygrania są:
  • samochód osobowy Toyota Yaris Active Hybrid,
  • trzy rowery miejskie Baltica Bicycles – typ Baltica Gdynia,
  • dziesięć czterodniowych karnetów na Open’er Festival 2021.Loteria jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli swój podatek dochodowy za 2020 rok w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w naszym mieście.

Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe oraz informację, gdzie został złożony PIT.

Rejestracja uczestników rozpoczęła się 1 marca. W ciągu zaledwie trzech tygodni do udziału w loterii zgłosiło się aż 2576 osób. Zeznanie podatkowe należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia. Natomiast do gdyńskiej loterii zapisać można się do 15 maja.

Do rozliczenia podatku w Gdyni i udziału w loterii zachęcają ambasadorzy akcji. W tym roku są to aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni – Maja Gadzińska oraz koszykarz Asseco Arki Gdynia - Przemysław Żołnierewicz.Z roku na rok coraz więcej podatników składa swój PIT w Gdyni. Zeznanie za rok 2019 złożyło w naszym mieście 179 251 osób. To o 1948 więcej w stosunku do rozliczenia za 2018 rok. Dzięki temu do budżetu miasta wpłynęły przeszło 24 miliony złotych. Średnia kwota „z jednego podatnika” wyniosła 2697 zł.

W ubiegłorocznej edycji loterii wzięło udział 11 295 osób. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w połowie maja.

Regulamin oraz szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.pitwgdyni.pl.

Hybrydowa Toyota Yaris jest główną nagrodą w loterii Rozlicz PIT w Gdyni // fot. Paweł Kukla