1448 (1148) 2021-04-02 - 2021-04-08

Znamy datę Open House Gdynia

Chociaż dziś kolejny lockdown zagląda nam w oczy, to nadeszła wiosna, a wraz z nią nadzieja, że będzie choć trochę normalnie. I rzeczywiście koniec maja zapowiada się kulturalnie i festiwalowo. Miasto będzie rozbrzmiewać dźwiękami muzyki przy okazji Gdynia Classica Nova, sale Gdyńskiego Centrum Filmowego wypełnią się miłośnikami dokumentów, a ulice wypełnią ci, dla których gdyńska architektura to nie tylko forma, ale przede wszystkim dusza. Kolejna edycja kultowego festiwalu Open House Gdynia planowana jest na ostatni weekend maja.Wkrótce organizatorzy festiwalu odkryją kolejne karty, ale już dziś wiemy, że motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie fotografia. 

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który na całym świecie otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.
Każda edycja skupia się wokół tematu przewodniego. W ubiegłym roku było to miasto i muzyka, teraz skupimy się na tym, co dostrzegalne i niedostrzegalne. 
Szczegółowe informacje są na bieżąco udostępniane na facebookowym profilu festiwalu Open House.
Gdynia jest pierwszym polskim miastem należącym do rodziny Open House Worldwide, czyli organizacji zrzeszającej 42 miasta z całego świata. Festiwal popularyzuje wartości historyczne i estetyczne architektury oraz promuje dobry design. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Londynie w 1992 roku.
Festiwal jest dofinansowany przez miasto Gdynia. Open House Gdynia 2021 odbędzie się w dniach 29-30 maja.