UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1451 (1151) 2021-04-23 - 2021-04-29

Gdynia Zachód z domem sąsiedzkim

W ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwija się zachodnia część Gdyni. Na gdyńskiej mapie Przystani powstanie zatem nowy dom sąsiedzki – w centrum Wiczlina.

– Doskonale wiemy o potrzebach mieszkańców Chwarzna-Wiczlina dotyczących miejsca wspólnych spotkań. Bardzo się cieszę, że przy okazji rozbudowy szkoły przy ul. Wiczlińskiej uda się te oczekiwania zrealizować. Powstanie nowy punkt na gdyńskiej mapie Przystani – dom sąsiedzki w centrum Wiczlina – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Docelowo powstanie tam również punkt Gdyńskiego Centrum Kontaktu, w którym będzie można załatwić sprawy bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta Gdyni.
Planowana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 37 i XVII LO przy ul. Wiczlińskiej 50A zakłada również stworzenie miejsca z funkcją sąsiedzką, które będzie przeznaczone dla wszystkich mieszkańców zachodnich dzielnic.
Co ważne – Dom Sąsiedzki na Wiczlinie zarządzać będzie także istniejącą już infrastrukturą, która zostanie szerzej otwarta i dostosowana do potrzeb mieszkańców. Ostatecznie zatem powierzchnia przeznaczona dla domu to blisko 500 m2.
Gdyńskie Przystanie to pomysł na to, aby w dzielnicach, blisko mieszkańca, lokować miejskie funkcje, ale także stwarzać przestrzeń do rozwijania sąsiedztwa, lokalnej tożsamości i aktywności. Dziś to cztery działające placówki i trzy w budowie.