UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1451 (1151) 2021-04-23 - 2021-04-29

Teatr Gdynia Główna zaprasza na wydarzenia online

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) zaprasza na bezpłatne wydarzenia online.
– „Miasto z marzeń” – akustyczny koncert piosenki literackiej w jazzujących aranżacjach, który przedstawiliśmy mieszkańcom podczas plenerowych występów we wrześniu 2020 roku. Teraz zapis koncertu udostępniamy w internecie, żeby wzruszał, bawił i zmuszał do refleksji. Muzyczny efekt spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa, które zebrał aktor i tekściarz Kuba Kornacki.
– Tak było. Naprawdę! – spektakl/ czytanie performatywne - scenariusz Salcia Hałas, reżyseria Ewa Ignaczak. Spektakl zderza fascynujące opowieści z historii Gdyni z teraźniejszymi próbami odzyskania przed ekranem komputera zagubionej sprawczości.
– Lem na 4 sposoby – cztery czytania performatywne oparte o twórczość Stanisława Lema. „Teohihip”, „Czy Pan istnieje Mr. Jones”, „Kongres Futurologiczny” oraz „Maska”.
Proza tego pisarza, filozofa i futurologa idealnie poddaje się teatralnej transkrypcji i cechuje się ona znakomitym językiem, niejednoznacznym humorem i solidną porcją groteski. Wybrane przez nas teksty stawiają także wyjątkowo celne pytania na temat kształtu przyszłych stosunków społecznych, co jest aktualnym tematem w czasie społecznej izolacji i oczekiwań na powrót upragnionej „normalności”.
Szczegóły i linki na: www.teatrgdyniaglowna.pl. Udział: bezpłatny.