UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1451 (1151) 2021-04-23 - 2021-04-29

Z Kartą Mieszkańca do urzędu

Za pomocą Kart Mieszkańca można zarejestrować swoją wizytę w Urzędzie Miasta. Z tej możliwości skorzystało już wielu gdynian.


W ostatnim czasie funkcjonalność Karty Mieszkańca została znacznie rozszerzona poprzez uruchomienie Konta Mieszkańca. Logując się na konto mieszkańca https://konto.um.gdynia.pl/login, można sprawnie, bez oczekiwania w długiej kolejce umówić się na wizytę w Urzędzie Miasta, by załatwić sprawy związane z prawem jazdy, dowodem osobistym czy rejestracją pojazdu.
Jak założyć Konto i Kartę Mieszkańca?
Cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę miasta i założyć profil. Następnie trzeba wypełnić krótki wniosek o wystawienie Karty Mieszkańca. Warto wiedzieć, że będzie do tego potrzebne nasze zdjęcie (twarz na jednolitym tle). Przygotowaną kartę odbieramy w InfoBoksie przy ul. Świętojańskiej 30 lub w Przystani Śmidowicza przy ul. Śmidowicza 49.
Z konta mogą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i osoby pracujące w Gdyni, uczęszczające tu do szkoły lub odwiedzające nasze miasto. Natomiast Kartę Mieszkańca mogą założyć ci, którzy są u nas zameldowani lub rozliczają tutaj PIT.
Kontakt: kontakt@gdynia.pl.