1452 (1152) 2021-04-30 - 2021-05-06

„Pan Tadeusz” wkrótce na gdyńskiej scenie

A gdyby tak przenieść się na chwilę do Soplicowa? Zadbają o to artyści Bałtyckiego Teatru Różnorodności, który działa przy Gdyńskim Centrum Kultury. Grupa zakończyła próby do spektaklu „Pan Tadeusz”. To opowieść o Polsce, przyjaźni i miłości w mniej klasycznym wydaniu. Przedstawienie reżyseruje Tomasz Podsiadły. Premiera wkrótce.


Mimo że nie możemy się cieszyć sztuką na żywo, nie oznacza to, że gdyńskie instytucje kultury zupełnie przestały pracować. Wręcz przeciwnie. W Gdyńskim Centrum Kultury praca wre. Właśnie zakończyły się próby do spektaklu „Pan Tadeusz”. Bałtycki Teatr Różnorodności już wkrótce zaprezentuje swoją interpretację epopei Adama Mickiewicza. Premiera miała się odbyć w niedzielę, 25 kwietnia. Plany te pokrzyżowały jednak wprowadzone przez rząd obostrzenia.
Twórcy inspirowali się spektaklem Adama Hanuszkiewicza z 1991 roku, który odbił się głośnym echem w Trójmieście.
Spektakl powstał we współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni. Jej uczniowie są odpowiedzialni za warstwę muzyczną przedstawienia.
Pana Tadeusza” będzie można oglądać na deskach Gdyńskiego Centrum Kultury w Konsulacie Kultury. O dacie i formie premiery poinformujemy, kiedy tylko zostanie ona ustalona.
Szczegóły na stronie GCK:
www.gck.gdynia.pl/teatr/pan-tadeusz.

ikona