1452 (1152) 2021-04-30 - 2021-05-06

Teatr Gdynia Główna zaprasza!

Teatr Gdynia Główna zaprasza na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenia online:
- Lem na 4 sposoby – cztery czytania performatywne oparte o twórczość Stanisława Lema. „Teohihip”, „Czy Pan istnieje Mr. Jones”, „Kongres Futurologiczny” oraz „Maska”. Proza tego pisarza, filozofa i futurologa idealnie poddaje się teatralnej transkrypcji i cechuje się ona znakomitym językiem, niejednoznacznym humorem i solidną porcją groteski. Wybrane przez nas teksty stawiają także wyjątkowo celne pytania na temat kształtu przyszłych stosunków społecznych, co jest aktualnym tematem w czasie społecznej izolacji i oczekiwań na powrót upragnionej „normalności”.
- „Miasto z marzeń” - akustyczny koncert piosenki literackiej w jazzujących aranżacjach, który przedstawiliśmy mieszkańcom podczas plenerowych występów we wrześniu 2020 roku. Teraz zapis koncertu udostępniamy w internecie, żeby wzruszał, bawił i zmuszał do refleksji. Muzyczny efekt spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa, które zebrał aktor i tekściarz Kuba Kornacki.
- Tak było. Naprawdę! – spektakl/ czytanie performatywne - scenariusz Salcia Hałas, reżyseria. Ewa Ignaczak. Spektakl zderza fascynujące opowieści z historii Gdyni z teraźniejszymi próbami odzyskania przed ekranem komputera zagubionej sprawczości.
Szczegóły oraz linki do filmów na stronie www.teatrgdyniaglowna.pl.
Udział: bezpłatny.

ikona